atıl kutoğlu defilesi

atıl kutoğlu defilesi istanbul fashion week 2011 eylülistanbul fashion week atıl kutoğlu defilesi genellikle daha çok yüksek sosyeteye ve ünlülere hitap eden özel tasarımlara sahip defile oluyor. 2011’in ilk istanbul moda haftasındaki atıl kutoğlu defilesinde de böyle olmuştu. istanbul moda haftasının bence yine en çok ses getiren defileleri atıl kutoğul defileleri olacak. atıl kutoğlu 2012 ilkbahar yaz sezonu modası en yeni trendlerdeki kıyafetlerini ifw’de sunacak. bakalım istanbul fashion week 2011 eylül podyum tasarımcılarından atıl kutoğlu kimdir?

atıl kutoğlu defilesi

İstanbul doğumlu Atıl Kutoğlu, Alman Lisesi’ni bitirdikten sonra üniversite öğrenimini Avusturya’da tamamladı. Viyana’da ilk defilesini Belediye Başkanı Helmut Zilk’in desteğiyle gerçekleştirdi. Kutoğlu daha sonra ilk atölyesini de Viyana’da açtı ve Avrupa aristokrasisinin önemli isimlerini giydirmeye başladı. 90’lı yıllarda Avusturya ve Almanya’da defalarca “Yılın Modacısı” ödülüne layık görülen Atıl Kutoğlu, 1999 senesinden itibaren koleksiyonlarını düzenli olarak New York Moda Haftası’nda tanıtıyor.

Bugün ABD, Avusturya ve Almanya’da temsilcilikleri bulunan ve dünyanın birçok ülkesinde lüks mağazalarda satılan Kutoğlu kreasyonlarını tercih eden ünlüler arasında Catherine Zeta-Jones, Molly Sims, Heidi Klum, Naomi Campbell, Prenses Michael of Kent, Prenses Francesca von Habsburg, Viktor Lazlo ve Avusturya Başbakanının eşi Martina Faymann yer alıyor. istanbul fashion week 2011 eylül