Lazer epilasyon uygulanması esnasında işte bunlar gerekli

biz bu yazımızda hem erkeklerin hem de bayanları sıkça yaptırmaktan çekinmedikleri lazer epilasyon operasyonu uygulanma esnasında gerekenler nelerdir şeklindeki bir soruya kısaca ve ana hatlarıyla cevap vereceğiz.

vereceğimiz cevaplara geçmeden evvel lazer epilasyon dediğimiz operasyon size gerçekten bir fayda sağlıyor mu ya da sağlamıyor mu ?

size fazyda sağlayacağına inandığınız lazer epilasyon operasyonu tabi ki sizin cevaplayağınız bir soru değil bunun için bazı klinik testler neticesinde karar verilecek biz bu soruyoru şu anlamda sorduk; siz psikolojik olarak gerçekten lazer epilasyon yaptırmak isyior musunuz yani bu sizin için bir mecburiyet mi yoksa meraktan mı lazer epilasyon yaptırmak istiyorsunuz.

Lazer epilasyon uygulanmasında gerekli olan hususlar nelerdir

Kıl oluşumunda gerekli olgunlaşma evresinin tamamlaması beklenmelidir.
Vücut bölgeleri için ikişer ay ara ile ortalama 4-6 seans, yüz bölgesindeki daha ince kıllar için birer ay ara ile ortalama 6-12 seans gerekecektir.


Bu seans sayıları kıl yapısına göre kişiden kişiye farklılıklar gösterebilir.
Alexandrite lazer epilasyon sisteminden etkilenerek hırpalanan kıl köklerinin daha sonra ki yıllarda kıl üretmesi mümkün değildir.
Tıbbi gerçeklere göre ve etik lazer epilasyon uygulaması yapılmalıdır. Ticari amaçlı kısa aralıklarla seans uygulaması yapılmamalı, gerçekleşmeyecek sonuçlar vaat edilerek ve sözde garantiler ile kişiler yanıltılmamalıdır.
Etkin dozda epilasyon uygulaması yapılmalı, düşük lazer epilasyon dozları uygulanarak seans sayısının arttırılması gibi ticari yaklaşımlarda bulunulmamalıdır.