hafif bahar makyajıyla güzel görünmenin yolları

hafif bahar makyajıyla güzel görünbahar ve yaz aylarında daha az rimel, daha az kapatıcı ve daha az hatta hiç fondöten!

havaların ısınmasıyla akma ve vıcıklaşma riski bulunan tüm makyaj malzemelerini cildimizin güzel görünmesini istiyorsak azaltmalı ve hatta bazılarını hiç cildimize sürmemeliyiz.

hafif makyajlar günlük olarak kullanılabileceği gibi sadece göz makyajı yapılarak bir gece makyajı da güzel görünmek için idealdir. özellikle de gözleri ortaya çıkaran bir makyaj yapmak istiyorsanız! eğer tam tersi dudaklarınızı ortaya çıkaran bir makyaj istiyorsanız o zaman gözünüze hafif bir maskara darbesi ve abartısız çekilmiş bir eyeliner harici pek fazla birşey sürmeden, ışıltılı ve parlak rujlar kullanarak pratik ve çok kolay bir şekilde dudakları ortaya çıkaran bir makyaj yapabilirsiniz. dudaklarınızı kalınlaştırmak için once mat bir ruj sürüp üzerini pudralayınız, dudak kalemiyle dudak çizginizin üzerinden güzelce çerçeveleyin ve rujunuzu 2 kat hatta 3 kat sürün. daha dolgun dudaklar için bu basit dudak makyajı hilesini kullanabilirsiniz. ancak hafif bahar makyajında bu kadar ruj sürmeye gerek yok tabi! bu makyaj önerimi gece makyajında denemenizi öneririm! 🙂

hafif bahar makyajıyla güzel görün

Başlangıç: İyi bir makyaj uygulaması için, doğru bir başlangıç ve kusursuz vuruşlar önemlidir. Bu sayede uygulamayı düşündüğünüz makyajın dışına çıkmamış olursunuz.

Kusurlarını örtme: Kendinize doğal tonlarda, ancak kapatıcı özelliğe sahip bir fondöten seçin. Matlaştırıcı etkisi olmasına, güneş koruma faktörüne ve sağlıklı yağlar içermesine dikkat edin. Gözaltı morluklarını kapatmak için kapatıcıyı gözaltlarınıza noktalar halinde bastırın ve nazikçe yayın.
Gözler: Pürüzsüz görünüm elde etmek için tercihiniz uzun süre dayanan krem farlar ve jel eyelinerlar olsun. Turkuaz, mor ve altın sarısı tüm cilt tiplerine uygun renklerdir. Günün ilerleyin saatlerinde rakun görünümünde gözlere sahip olmak istemiyorsanız; maskarayı yalnızca üst kirpiklerinize uygulayın.

Yanaklar ve dudaklar: Krem allığı elmacık kemiklerinize, parmaklarınızla ufak daireler çizerek uygulayın. Parmaklarınızda kalan kısmı doğal bir renk elde etmek için nazikçe dudaklarınıza bastırın.
Son vuruş: Büyük ve yumuşak bir fırça yardımıyla tüm yüzünüzü, kulaklarınızı da unutmadan her cilde uygun bir pudrayla pudralayın.

Tüyo: Kapatıcınız bütün gün elinizin altında bulunsun ihtiyacınız olduğu anda makyajınızı küçük dokunuşlarla tazeleyin.