Samsung GALAXY Note 3 özellikleri

En trendy sen ol blog olarak teknoloji haberlerine ve cep telefonlarıyla alakalı basın bültenleri de yayınlamaya başlıyoruz.

Samsung GALAXY Note 3 özellikleri

Gelişmiş S Pen özellikleri ve çoklu görev için optimize edilmiş büyük ekranı ile
hayata renk getiren eğlenceli bir mobil deneyimi sunuyor

Samsung Electronics Note ürün serisinin en yeni üyesi olan GALAXY Note 3’ün tanıtımını Berlin’de UnPacked etkinliğinde yaptı. Yeni Samsung GALAXY Note 3 bir yandan günlük işlere eğlence katarken yenilikçi özellikleri ile tüketicilerin kendi yaşam öykülerini anlatmalarına yardımcı oluyor. Geliştirilmiş ekranı ile daha iyi görüntüleme deneyimi ve daha güçlü çoklu görev sağlayan Samsung GALAXY Note 3 S Pen´in gelişmiş özellikleri ile dikkat çekiyor.

GALAXY Note 3 günlük hayatınızı harika bir hale getiriyor
Samsung Electronics IT ve Mobil Bölümü Genel Müdürü ve Başkanı JK Shin, “Orijinal GALAXY NOTE’u 2011 yılında tanıttık ve yepyeni bir akıllı cihaz kategorisini uygulamaya koyduk. GALAXY NOTE’un reddedilemez başarısı, tüketicilerin akıllı cihazlardan daha yüksek kalite özellikleri beklediğini ve hayatlarını daha iyi bir hale getirmek için bu yeni özellikleri istediklerine olan inancımızı daha da güçlendirdi, Samsung GALAXY Note 3, kullanıcıların iş, oyun ve hayata ilişkin isteklerini dinamik ve kesintisiz bir şekilde gerçekleştirerek yaşam öykülerini anlatmalarını sağlayan güçlü, orijinal bir yaklaşım sunuyor. Kullanıcılar S Pen düğmesini kullanarak kendilerini ifade etmenin yeni yollarına kavuşuyor, gündelik faaliyetlerini olağanüstü etkinliklere dönüştürebiliyor ve Note 3’ün büyük ekranında sunulan yeni deneyimlere ulaşabiliyor” dedi.

3GB RAM’i ile daha hızlı ve daha güçlü bir performans sunan Samsung GALAXY Note 3 daha geniş (5,7 inç) full HD Süper AMOLED ekranına ek olarak daha ince (8,3 mm) ve daha hafif (168g) bir tasarım ve daha güçlü ve daha uzun ömürlü bir pile (3,200mAh) sahip. Ayrıca, Smart Stabilization Akıllı Dengeleme özelliğine ve güçlü CRI LED flaşa sahip 13 megapiksellik arka kamera ile donatılmış olan Samsung GALAXY Note 3, kullanıcıların tüm görsel öykülerini düşük ışık ve hareketli durumlarda bile canlı birer resme dönüştürmesini sağlıyor. En yeni LTE teknolojilerini sunan Samsung GALAXY Note 3; CAT4 Carrier Aggregation ile çoklu frekansı da destekliyor.

Performans ve sanatsal tasarımın mükemmel dengesi
Son teknolojik geliştirmelerin yanı sıra Samsung GALAXY Note 3, kullanıcılara şık bir görünüm de sunuyor. Modern Samsung GALAXY tasarımını daha da ileriye taşıyan Samsung GALAXY Note 3, yumuşak ve dokulu bir arka kapak ve zarif hatlara sahip. Aynı zamanda cihazın yan tarafında yer alan tırtıklı kenar klasik not defterlerinin asla modası geçmeyen tarzını ve güçlü özelliklerini çağrıştırıyor.

Jet Siyah, Klasik Beyaz ve Uçuk Pembe renklerinde satışa sunulacak olan Samsung Galaxy Note 3 aynı zamanda düzinelerce farklı renkte değiştirilebilir arka kapak seçeneklerine de sahip olacak.

Hayatınızı kolaylaştıran, hızlandıran ve daha heyecanlı hale getiren S Pen’e dokunun
Yeni S Pen gündelik görevlerin yerine getirilmesini tek dokunuşla ile sağlayarak klasik not tutma deneyimini yeniden yaratıyor. Temel giriş ve kontrol özellikleri oluşturarak daha kolay bir kullanım için tasarlanmış olan S Pen telefon kullanımında önemli bir rol oynamakta ve tüm rutin işleri kolaylaştırmaktadır.

Ekran üzerinde gezinirken görevleri kolaylaştıran ve hızlandıran beş güçlü özellik paleti olan Air Command (Temassız Komut) özelliği sayesinde kullanıcı komutları ezberleme veya farklı menülere bakma ihtiyacı kalmadan ekranlar arasında kolayca geçiş sağlayabiliyor. . Temassız Komut özelliği aynı zamanda aşağıdaki tuş fonksiyonlarına da erişim sağlıyor:
· Kullanıcıların el yazısıyla not yazmalarını, bir işlevi otomatik olarak uygulamalarını ve el yazısı ile yazılmış bilgiyi formatlı içeriğe dönüştürmelerini sağlayan Action Memo (Görev Notu) ile anında bir çağrı başlatabilir, rehbere kişi ekleyebilir, harita üzerinde bir adrese bakabilir, web’de arama yapabilir, yapılacaklar işler listesine bir görev kaydedebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz
· Scrapbook (Karalama Defteri) özelliği web, YouTube ve Gallery dahil çeşitli kaynaklardan gelen içerik ve bilgileri, kullanıcıların toplanan içeriğin hepsini bir defada görüp düzenleyebilmesini veya izleyebilmesini sağlamaktadır. Tüketiciler içeriği daha sonra kullanmak üzere kaydettiklerinde Karalama Defteri ayrıca kaynak materyali veya URL’leri toplayarak bunların kolayca orijinal kaynağı ile ilişkilendirilebilmesini sağlamaktadır.
· Screen Write (Ekran Notu) özelliği mevcut sayfanın tam ekran görüntüsünü cihaza kaydederek kullanıcıların bu resim üzerinde not veya ek bilgi yazmalarını sağlamaktadır.
· S Finder kullanıcıların telefonlarında kapsamlı içerik araması gerçekleştirmelerini sağlamaktadır. Kullanıcılar tarih, yer ve içerik türü gibi anahtar sözcükleri veya filtreleri girerek ilgili belgeler, olaylar, iletişim dizisi ve hatta yardım sayfasında, hepsi bir arada arama gerçekleştirebilirler. Ayrıca kullanıcılar notlarında el yazısı ile girilmiş içerik ve ajanda uygulamalarında arama yapabilir, ayrıca simge ve formülleri de arayabilirler.
· Pen Window (Kalem Panceresi)özelliği kullanıcıların S Pen’i çizim ve not yazmanın dışında gerçek bir çoklu görev deneyimi için küçük bir uygulama penceresinin açılması amacıyla kullanmalarına izin vermektedir. Kullanıcılar, sadece ekranın herhangi bir yerine herhangi bir boyutta bir pencere çizerek kolayca ve hızla YouTube, hesap makinesi veya İnternet Tarayıcısı gibi başka bir uygulama penceresini ekrandaki mevcut işlemi durdurmaksızın kolayca ve hızla açabilir.

Daha gelişmiş bir not tutma deneyimi için yeni S Note tüketicilerin kullanıcı dostu bir arayüz ve Easy Chart özelliğini kullanarak kolayca notlarını yazmalarını, düzenlemelerini, organize etmelerini ve notlarına göz atmalarını sağlamaktadır. Yeni S Note aynı zamanda Evernote veya bir Samsung hesabı ile senkronize edilebilirken ve farklı cihazlarlardan erişilmesi ve görüntülenmesine de olanak sağlıyor. Ayrıca bir kullanıcının web veya Note 3 içeriğinden sadece belirli bir resim parçasını almak istemesi halinde, gelişmiş yeni Easy Clip özelliği, arzu edilen resmin etrafını çizmelerini ve sonra bu içeriği daha hassas bir şekilde kırpılmış bir resme dönüştürmelerini sağlamaktadır.

Daha büyük ekran daha zengin görüntüleme deneyimi
Daha büyük bir ekran sunan Samsung GALAXY Note 3 uygulamalarını geliştirerek kullanıcıların ek ekran alanını tam anlamıyla kullanmalarını sağlıyor.. çalışmıştır.. 5,7 inç Full HD Süper AMOLED ekran Full HD içeriğin seyredilmesini de ayrı bir boyuta taşıyor.

Flipboard uygulaması ile yapılan ortak bir çalışmanın ürünü olan ve kişiselleştirilmiş haberler, sosyal medya, eğlence ve anında içerik deneyimi sunan My Magazine özelliği takip ettiğiniz haber ve içeriklere daha kolay erişmenize olanak sağlıyor.

GALAXY Note 3, kullanıcıların daha büyük ekranı tam olarak kullanmalarını sağlayan gelişmiş çoklu görev yetenekleri de sunmaktadır.

• Yeni Çoklu pencere ile kullanıcılar bir pencereyi kapatmadan ya da yeni bir sayfa açmadan kesintisiz bir şekilde uygulamalar arasında geçebilmekte, programlar arasında üretkenlik ve işbirliğini artırabilmektedirler. Kullanıcılar ayrıca aynı anda iki pencerede tek uygulamayı da çalıştırabilir. Örneğin kullanıcılar bir tarayıcıda haberleri okurken diğerinde bir web araması gerçekleştirebilir veya ChatON üzerinden bir arkadaşa anlık mesaj gönderirken diğerinde başka bir arkadaştan gelen mesajı okuyabilir
• Ayrıca kullanıcılar Yeni Multi Window’daki Drag and Drop (Sürükle ve Bırak) özelliğini kullanarak metin veya resim gibi içeriği kolayca bir seferde bir pencereden diğerine taşıyabilmektedirler.
• Pen Window (Kalem Penceresi) tüketicilerin ekranda pencere çizmelerine izin vererek popüler uygulamaları başlatırken GALAXY Note 3’teki mevcut görevleri sürdürmelerini sağlamakta ve çoklu görev deneyimini geliştirmektedir.

Daha önce Galaxy S4 ile tanıtılan Group Play kullanıcıların aynı müziği çalmalarını, aynı oyunu birlikte oynamalarını ve belgeleri paylaşmalarını sağlarken, şimdi geliştirilmiş özellikleri sayesinde kullanıcıların videoları arkadaşlarıyla paylaşmalarını ve içeriği aynı anda birlikte oynatmalarına da olanak sağlıyor. Kullanıcılar ayrıca beş adede kadar cihazı birbirine bağlayarak “büyük ekran” görüntü deneyimi de oluşturabiliyorlar.

Cep Telefonumu Bul özelliği ile telefonunuz her zaman güvende
GALAXY Note 3, kullanıcıların telefonları çalındığında veya kaybettiklerinde telefonlarını devre dışı bırakmalarını sağlayan gelişmiş bir Telefonumu Bul özelliğine de sahip. Geliştirilmiş kullanıcı kimlik doğrulaması ile, çalıntı telefonların fabrika ayarlarına getirilmesini önlemektedir. Ayrıca kullanıcıların kayıp veya çalıntı cep telefonlarından verileri uzaktan izlemelerini veya silmelerini sağlamaktadır.

Samsung GALAXY Note 3 Özellikleri


2.5G (GSM/ GPRS/ EDGE): 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
3G (HSPA? 42Mbps): 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz
4G (LTE Cat 4 150/50Mbps) : 6 farklı bant seçeneği (Pazara göre değişiklik gösterebilir)
İşlemci
LTE: 2.3 GHz 4 Çekirdek İşlemci
3G: 1.9 GHz 8 Çekirdek İşlemci ( A15 1.9 GHz + A7 1.3 GHz)
İşlemci seçimi, cihazın sunulduğu pazara gore değişiklik gösterebilir.
Ekran
5.7 inç (144.3mm) Full HD Super AMOLED ekran (1920 x 1080)
İşletimSistemi
Android 4.3 (Jelly Bean)
Kamera
Arka Yüz: 13 Mega-pixel BSI Sensör, Oto-Zum kamera Smart Stabilization ile birlikte,
LED Flash (High CRI), ve Zero Shutter Lag ile
Ön Yüz: 2 Megapiksel Kamera BSI sensör Smart Stabilization ile beraber,
Full HD kayıt ve oynatma @30fps
Dual Camera: Dual Shot / Dual Recording/ Dual Video Call
Kayıt ve oynatma: UHD 30fps, Smooth motion (FHD 60fps), Yavaş Çekim (HD 120fps)
Kamera Modu: Drama Çekimi, Sesli Çekim, Hareketli Fotoğraf, Eraser, En İyi Fotoğraf, En İyi Yüz, Güzellik Çekimi, HDR (High Dynamic Range), Panorama, Spor Çekimi, Golf, Surround shot, Live effect
Video
Codec: H.264, MPEG-4, H.263, VC-1, WMV7, WMV8, Sorenson Spark, MP43, VP8, HEVC
Kayıt ve Oynatma: Full HD (1080p), UHD (*pazara gore değişiklik gösterebilir)
Audio
Codec: MP3, AAC/AAC+/eAAC+, WMA, AMR-NB/WB, Vorbis, FLAC(*), WAV(*)
(*) Ultra High Quality Audio (~192KHz, 24 bit) destekli
S Pen
Temazsız Komut: Görev Notu, Karalama Defteri, Ekran Notu, S Finder, Kalem Penceresi
S Note, Multi Window, new Easy Clip, Direct Pen Input
Katma Değerli Özellikler
Group Play: Müzik Paylaşma, Fotoğraf Paylaşma, Video Paylaşma, Doküman Paylaşma, Oyun Oynama
Story Album, S Translator
Samsung Smart Scroll, Samsung Smart Pause, Air Gesture, Air View
Samsung Apps, Samsung Hub, ChatON (Voice/Video Call, Share screen, 3-way calling), Samsung WatchON
S Voice™ Hands Free, S Health
Samsung Adapt Display, Samsung Adapt Sound
Dokunma hassasiyetinin otomotik ayarı (Eldiven Hassasiyeti)
Samsung Link, Screen Mirroring
Güvenlik Asistanı, Samsung KNOX
Google Mobile Hizmetleri
Chrome, Search, Gmail, Google+, Maps, Play Books
Play Movies, Play Music, Play Store, Hangouts
Voice Search, YouTube, Google Settings, Play Games, Messenger
Bağlantı
WiFi 802.11 a/b/g/n/ac (HT80)
GPS / GLONASS
NFC, Bluetooth® v 4.0 (LE)
IR LED (Uzaktan Kumanda), MHL 2.0
Sensör
Hareket, Hız Ölçer, Jeomanyetik, Jiroskop, RGB
Işık, Barometre, Sıcaklık&Nem Oranı, Yakınsama
Hafıza
32/ 64 GB Kullanıcı Hafızası ? microSD (64 GB’a kadar)
3GB RAM
Boyut
151.2 x 79.2 x 8.3mm, 168g
Pil
Standart pil, Li-ion 3,200 mAh

20130906-222834.jpg