İstanbul Fashion Week İlkbahar/Yaz 2019

İstanbul fashion week 2012 ilkbahar yaz modasının tanıtılacağı

İstanbul fashion week 2012 ilkbahar yazİstanbul fashion week 2011 eylül ayında ama ne zaman?: İstanbul fashion week bugün başladı. 7-10 eylül arası defileler sürecek. peki İstanbul fashion week nerede?: Beyoğlu Santral İstanbul’da. Bu seferki İstanbul Fashion Week’te İlkbahar/Yaz 2012 sezonu modası kıyafet, aksesuar, ayakkabı ve diğer kıyafetleri tanıtılacak.

İstanbul fashion week başladı

İSTANBUL’UN KÜLTÜR MİRASI IFW İLE MODAYA YANSIYOR! İstanbul Fashion Week İlkbahar/Yaz 2012, 7-10 Eylül tarihlerinde İstanbul’un kalbi Beyoğlu’na hayat verecek… Türk tasarımcıları ve markalarına uluslararası bir platform yaratmanın yanı sıra IFW, aynı zamanda zengin bir kültür ve tarih mirasına sahip İstanbul’u bulunduğu coğrafyanın moda merkezi haline getirmeyi hedefliyor.

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB), Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) ve İstanbul Moda Akademisi (İMA) işbirliğiyle organize edilen IFW moda tasarımcılarına ve markalara, yeni bakış açılarını ifade edebilecekleri bir alan sunuyor. Kültür ve tarih birikimiyle İstanbul, IFW için ideal bir ortam oluşturuyor. Geleceği şekillendirirken bir yandan geçmişi de gözlemleyen moda dünyasının yaratıcıları, ilham verici İstanbul’un tarihi mirasıyla besleniyor. Şehrin hem tarih hem kültür zenginliğini yansıtan Beyoğlu’nda yer alacak IFW defileleri, TRT Tepebaşı Otoparkı’nda kurulacak çadırda gerçekleşecek.

İstanbul Fashion Week İlkbahar/Yaz 2012

Istanbul Fashion Week İlkbahar/Yaz 2012; Aslı Güler, Atıl Kutoğlu, Bahar Korçan, Çiğdem Akın, Deniz Kaprol, Gamze Saraçoğlu, Gül Ağış, Hatice Gökçe, İpek Arnas, Jale Hürdoğan, Mehtap Elaidi, Nejla Güvenç, Niyazi Erdoğan, Özgür Masur, Özlem Kaya, Jean De Art by Özlem Süer, Rana ve Berna Canok, Seda Zoroğlu, Simay Bülbül, Şafak Tokur, Studio Kaprol (Gülcan Ardıç, Beliz Mısırlı, Tolga Turan, Ali Bayramoğlu), Tuvana Büyükçınar’ın aralarında bulunduğu 22 tasarımcı ile Adil Işık, G. Gentile, Koton, Tween ve bir sosyal sorumluluk projesi olan Argande olmak üzere 5 markaya ev sahipliği yapacak.

İmparatorlukların doğduğu İstanbul, Istanbul Fashion Week’in oluşturduğu platformla geçmişle gelecek arasında köprü oluyor. IFW bir yandan moda tasarımcılarına ve markalara destek verirken bir yandan da şehrin, moda haritasındaki konumunu olumlu yönde değiştirmeyi amaçlıyor.